Haber

Vergisiz telefon satışları başladı mı? Öğrencilere vergisiz telefon satışı ne zaman yapılacak? Vergisiz telefon nasıl satın alınır?

Öğrencilere vergisiz cep telefonu ve internet desteği Resmi Gazete’de yayımlandı. Vergisiz telefonlara ilişkin detayların Resmi Gazete’de paylaşılmasının ardından vergisiz telefon satışının başlayıp başlamadığı merak konusu oldu. Arama motorları öğrencilere vergisiz telefon satışı hakkında sorular sorduğunda. Peki vergisiz telefon satışları başladı mı? Öğrencilere vergisiz telefon satışı ne zaman yapılacak? Vergisiz telefon nasıl satın alınır? Detaylar haberimizde…

VERGİSİZ TELEFON SATIŞLARI BAŞLADI MI?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gençlere müjdelediği yükseköğretim öğrencilerine cep telefonu ve internet desteğine ilişkin karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Toplamda 5 bin 500 TL’yi aşmayacak destek, 9 bin 500 TL’yi aşmayan taşınabilir telefon cihazları ve bilgisayar cihazları için kullanılabilecek.

BAŞKALARINA VERGİSİZ TELEFON VERİLİR Mİ?

Bu kapsamda edinilen taşınabilir telefon cihazları, yararlanıcı tarafından ancak destekten yararlanıldığı tarihten itibaren en az 2 tam yıl süreyle kullanılabilir. Cihazların 2 yıl içerisinde satılması veya başka bir kullanıcı tarafından kullanıldığı tespit edilmesi halinde; Destek ödemesinin yapıldığı tarihten itibaren belirlenen gecikme artış oranı üzerinden hesaplanan faizi ile birlikte yararlanıcıdan geri alınacaktır.

ÖĞRENCİLERE VERGİSİZ TELEFON NE ZAMAN VERİLECEK?

Resmi Gazete’de yer alan yazıya göre öğrencilere yönelik vergisiz telefonlara ilişkin karar 1/11/2023 tarihinde yürürlüğe girecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu