Haber

Düğün öncesi gelinliklerinde oy kullanan çiftler renkli görüntüler oluşturdu.

Düğün öncesi gelinlik ve damatlıklarıyla Bursa’da Cumhurbaşkanlığı seçimi için oy kullanmaya giden yeni çiftler renkli görüntüler oluşturdu.

Türkiye’nin 4’üncü büyük kenti Bursa’da 2 milyon 368 bin kişi sandık başına gitti. 14 Mayıs’taki ilk tipte kentte katılım yüzde 90’dı.

1141 okulda vatandaşlar bu sabah saat 08.00 itibariyle oy kullanmaya başladı. En renkli görüntüler bugün nikahları olan yeni çiftler, gelinlik ve damatlıklarıyla oy kullandıklarında yaşandı.

Mudanya ilçesi 12 Eylül İlköğretim Okulu’nda oy kullanan gelin Elif Naz Malkoç, gelinliğiyle ilgi odağı oldu. Damat Barış Karadağ ile 1198 numaralı sandıkta oy kullanmaya giden Elif Naz Malkoç, Türkiye’nin geleceği için hayırlı olmasını dileyerek, “Burası benim de okuduğum ilkokuldu. Bugün vatandaşlık görevimi yerine getiriyorum.” Düğünden önce gelinlikle oy kullanmaya geldim. Çok heyecanlı ve mutluyuz.” dedi.

Öte yandan Yenişehir ilçesine bağlı Çiçeközü köyünden de gelen Sedef Türkyılmaz, müstakbel eşi Ahmet Buran ile gelinlikle sandık başına gitti.

Bursa’da gündüz saatlerinde 10 bin 750 güvenlik görevlisi seçim güvenliğini sağlamak için çalıştı. – BURSA

haber-akincilar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu